Jdi na obsah Jdi na menu
 


Myslíte na to, že by jste si pořídili štěňátko a přemýšlíte nad rasou?
Já osobně každému doporučuji PK. Hlavně, když mi někdo řekne: ,,Já bych chtěl malého pejska, do bytu".

Náš příběh byl podobný. Plánovali jsme dlouho, že bychom si pořídili malého pejska. Pořád jsme toto rozhodnutí odkládali, protože jsme si mysleli, že to časově nezvládneme.
Ale jednou jsem zjistila, že toho času je dost a místo aby jsme ho využili, tak ho jen promarňujeme.
A řekla jsem DOST! My POTŘEBUJEME psa!

Tímto mým rozhodnutím se začali dít věci. Probírali jsme se nezčetnými hordy knih a hledali to správné plemeno pro nás. Požadavky se nám zdáli celkem jednoduché: malé, aktivní, nenáročné.
A tak jsme postupně vylučovali všechny varianty malých a středních plemen. Nakonec jsme skončili na nule. Protože v zahraničních knihách je jen výjímečně odkaz na našeho PK, byli jsme v koncích.

Nakonec jsem náhodou objevila v knihkupectví (snad jedinou) publikaci jenom o PK.
Přinesla jsme domů svůj triumf a čekala výhru. Ale chyba lávky! Přítel řekl zásadní ne. Knížku jsme si stejně potají přečetla a okamžitě se do těch malinkých "dobrmánků" zamilovala. Knížku jsme "náhodou" nechala ležet na stole...
No a bylo to tady, stačilo si jen prohlédnout fotky a přítel přišel s tím, že žádného jiného psa nechce. Vždyť mini pes, který vypadá jako dobrman, to je něco pro chlapa s malým bytem, ale dál začal zjišťovat, že má i další jeho klady, jako hlídací vlastnosti, které dává dost striktně najevo. "Správný pes, musí umět hlídat", říká. No a jako aktivní sportovec ocenil jeho výdrž. S odstupem času stejně myslím, že ho přece jen přesvědčila fotka krysaříka s láhví piva mezi tlapkami, ale bylo vyhráno.

A tak jednoho dne jsme si domů přinesli svého prvního krysaříka a začal nám úplně nový život. Jeho zvědavost nás stále překvapovala. Jelikož bydlíme v Praze na Žižkově, ihned všichni zjistili, že jsme ti co mají nejmenčího psa, který držel ve své velikosti rekord na Parukářce. Znal každou dírů v okolí, proháněl místní holuby a bez problémů chodil do nejbližších chovatelských potřeb, kde byl každodenním zákazníkem a kde dostal pokaždé nějakou dobrůtku.

Bohužel asi nám nebyl souzený, protože ve stáří 4 měsíců měl autonehodu a tak jsme zůstali zase sami.
Ihned jsme se rozhodli pro dalšího psího miláčka. Tentokrát se o plemeni nediskutovalo. Na internetu do vyhledávače jsme automaticky zadala příkaz "pražský krysařík".

Tak,a teď máme novou radost do života. Začínáme sice úplně od začátku a prožíváme opět nádherné okamžiky v životě s kryskou. Nemůžu Vám říct, jaký je život s dospělým krysaříkem, ale jedno vím určitě. Když jednou zažijete alespoň pár chvil s krysaříkem, bude Vám připadat jako hříčka přírody, jako božký pokus o vtip, jako malé dítě...a tak bych mohla dál pokračovat. Ale právě proto si získá Vaše srdce, právě proto jaký je. Ne jenom my jsme důkaz, ale taky naší rodiče, babičky a kamarádi. Tihle všichni podlehli kouzlu krysky a už se těší na nové přírustky do rodiny.

Pražský krysařík je plemeno, kterého si moc vážím. Je to pes, který protíná celou historii naši vlasti a plemeno, které díky nadšeným chovatelům, po zaniknutí znovu "povstalo".
Většina lidí se k těmto pejskům staví negativně, odrazuje je především jejich (trošku) nebojácná povaha a odhodlání. Ale když se koukneme na typickou čekou povahu, moc se neliší od typicky českého plemene.

A proto moje rada zní : Pořiďte si pražského krysaříka a už nikdy se nebudete nudit a získáte věrného (trošku zavislého) kamaráda.

( Když jsme začala psát, tak moje kryska Sia se ustavičně snažila vyskočit na sedačku, která je na ni příliž vysoká. Ale ona se nevzdala, zatla drápky a vyšplhala se a pak ladností srnky přešla do mého klína, koukla na mě těma velkýma černýma očima, jako by říkala: "Stejně jsme se k tobě dostala" a spokojeně usla a spí až do teď . Nevyplácí se nechávat krysaříka bez vaši pozornosti, stejně si k Vám najde cestičku, jen aby byl u Vás :) )

Budeme moc rádi, když i Vy, kteří vlastníte Pražského krysaříka přidáte svůj komentář a nebo nějaký zážitek, který Vám přivodil Váš mazlíček. 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

High-priced Blood Force associated with older people

(Asoireegmemype, 9. 10. 2018 3:13)

Poids est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre coeur bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-libido-femme/

How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

(Albertority, 4. 6. 2018 23:49)

The prostate gland is central to the section of a male's reproductive system. It secretes fluids that aid in the transportation and activation of sperm. The men's prostate is situated just before the rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it is usually really really irritating and inconvenient to the patient as his urinary system is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.Prostate infection, also referred to as prostatitis, is easily the most common prostate-related overuse injury in men younger than 55 yrs . old. Infections from the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common of kinds of prostate infection. It is due to bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by making use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to alleviate the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition associated with a particular defect inside gland and the persistence presence of bacteria within the urinary tract. It can be due to trauma for the urinary tract or by infections received from other areas in the body. A patient can experience testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal from the prostate defect then the utilization antibiotics and NSAIDs to help remedy the inflammation.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% of all prostatitis cases; however, researchers have not even to create what causes these conditions. Some researchers believe that chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and heavy lifting might cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper diet is important. These are some of the steps you can take to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is important for health and wellness and this will also maintain the urinary track clean.

2. Some studies claim that a few ejaculations a week will prevent cancer of prostate.

3. Eat steak sparingly. It has been shown that consuming a lot more than four meals of beef a week will raise the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to make certain sufficient intake of nutrients needed for prostate health.

The most crucial measure to take to make certain a normal prostate would be to go for regular prostate health screening. If you are forty years old and above, you must select prostate examination at least once 12 months.

Náš krysařík je pro nás velká láska

(Hanka, 25. 12. 2014 21:12)

Krysaříčka Majkiho máme dva roky, je to pro nás to nejdražší stvořeníčko na světě. Také jsme se dlouho rozhodovali jakého pejska si pořídit, já jsem vždy chtěla krysaříka,manžel prosazoval psa většího, zato teď ho bezmezně miluje, stejně jako já. Je to lumpík, ale nejlepší na světě.

výstich

(týna, 5. 2. 2011 20:53)

ahoj lidi, zanedlouho budu mit narozky a rozhodla sem se že si musím pořidit opravdu hezký dárek jelikož jezdím na koně a tam je velikáánská smečka pinču a pk. tak sem se donich naprosto zamilovala tak že sem se rozhodla že jedno štěně pude kemě domuu...xDDDDDDDDDDDDD

Nejmenší pes

(Míša, 3. 6. 2009 15:44)

Máme krysařičku Haidynku. Je jí 8 měsíců a jsme z ní všichni úplně pryč. Samozřejmě má veškerá privilegia, spinká s námi a nikdy ještě nebyla doma sama. Ona by se usoužila, tak chodí na " hlídáníčko". Velice rádi chodíme do lesa a naše Haidy také společně s druhým psem- lovecky vedeným jezevčíkem. Akorát ji musíme občas přenést, nebot´by chudák ani v té trávě neviděla. Když jí byly 3 měsíce,ubožáček si zlomila přední pacičku. Mysleli jsme, že přijdeme pryč. Už má za sebou 2 operace, ale je strašně statečná. Všechno jí vynahrazujeme, jak se dá. A ona zase vesele běhá. Samozřejmě nejraději ze všeho hlídá a to nepřetržitě 24 hodin denně. Neváhá ani z nejhlubšího spánku vylítnout a ztropit neskutečný skandál. Můj manžel je myslivec a vždy uznával jen lovecká plemena psů, která cvičil. No a dnes s ním cvičí naše Haidynka, která je jeho mazánek a udělal by pro ní všechno. Je to brouček, který má mnoho přezdívek, už ani nevíme, jak se jmenuje. Ale tohle všechno může pochopit jen ten, kdo chová alespoň jednoho krysaříčka- habříčka, berušku, andělíčka....... Přeji všem mnoho krásných zážitků. Míša- poblázněná nejmenším pejskem s největším srdcem.

Můj pražský krysařík

(Blanka, 27. 5. 2009 12:56)

Ahojte, lidičky, i já jsem podlehla kouzlu tohoto neúnavného tvorečka. Mám ho doma už 8 měsíců. Je úžasnej a článek "Proč si pořídit PK" naprosto vystihuje mojeho miláčka. Čiší z něj energie. S přítelem ho bereme všude s sebou, vychází perfektně se všemi, které zná, tzn. s našimi přáteli, se kterými se často stýkáme. K ostatním přistupuje velmi nedůvěřivě, a to se projevuje hlasitým štěkotem. Ani jsem neočekávala, když jsem si ho pořizovala, že bude tak učenlivej. Baví ho všechno, co s ním podnikám, do všeho je zapálenej, a tak se i hodně naučil. Na PK nedám dopustit a uvažuji, že mu pořídíme kamaráda, aby se doma nebál a nebečel, když je tam náhodou sám.

štěnátko

(Zuza, 5. 6. 2008 8:05)

Se siou se kamarádíme a je správná našemu klukovi dává pěkně zabrat. Plánujete zase štěňátka? Když tak mi pošlete na Vás kontakt na pata.bisonek@seznam.cz dekuji

Náš malý zabiják:-)

(Míša, 12. 5. 2008 9:48)

Sia je krásná, my jsme si dovezli Růženku 12. dubna a taky bych jí už nedala. Vypadá jako Sia, akorát bude asi menší, vzledem k váhové tabulce Sii.

Náš Sam

(ella, 11. 5. 2008 10:21)

Ja som si priviezla Samka tesne pred vianocami a už by som ho nedala za nič na svete : Je to úžasne aktívny pes ,má v sebe tolko energie a múdrosti že veru veľmi obohatil našu rodinu. Teraz bude mať sedem mesiacov , ale už sa toľko naučil. Je to veľmi spoločenský pes ,takže nerád je sám, my ho všade berieme so sebou . A čo je veľmi zaujímavé úžasne sa dokáže prispôsobiť človeku. Ja už by som ani iné plemno nechcela.

Můj život s PK

(Lidka, 18. 2. 2008 20:41)

Mého prvního pražského krysaříčka jsem si přivezla před pár lety,bohužel ve dvou letech přišel tragicky o život...byl to úžasnej pejsek,kterej poslouchal na slovo,člověk se s ním nikdy nenudil,prostě opravdový kamarád. Pak přišla rodina,dvě dětičky....Zvířata miluju již od malička a tak i přes to,že mám dvě malý děcka,stejně mi ňákej ten malilinkatej tvoreček pořád chyběl....Před Vánoci 2007 jsem si domů přivezla pejska PK a před týdnem,aby toho nebylo málo,ještě malinkatou holčičku,takže moje rada zní:když pejska tak jedině PK a nejlépe hned dva:-)))